ÚŽASNÁ SVATBA
Robin Hawdon

Na tuhle svatbu hned tak nezapomenete! Ostatně není divu, protože když se člověk snaží, aby něco bylo naprosto  dokonalé a úžasné, nakonec se mu to vždy vymkne z rukou!

V den svatby se ženich probudí v posteli ve svatebním apartmá se zcela neznámou dívkou. Protože jeho nastávající má dorazit během několika minut, začne vymýšlet plán, jak vše zakamuflovat a na poslední chvíli svou svatbu zachránit.

 • Datum premiéry 25. října 2011 (19.30), Divadlo Polárka Brno
 • Délka představení 120 minut, s přestávkou
 • Agenturní kontakt Casting Worldwide, s.r.o., Vodní 1, 602 00 Brno,
 • tel. 608 751 326, mail: [email protected]
 • Autorská práva ke hře zastupuje agentura Aura-Pont s.r.o
V této moderní komedii, která už mnoho let skvěle baví diváky po celém světě, uvidíte v hlavní roli zmateného ženicha Ondřeje Buchtu. Jako svědek, který by mu měl spíše pomáhat, ale zato vše hodně zkomplikuje se představí Josef Širhal. Oba tito herci jsou známí jak z televizních rolí, tak i díky komentování sportovních přenosů, zejména pak hokejové Tipsport extraligy v ledním hokeji. V roli hotelové pokojské pak tyto herce doplní Klára Havránková, díky čemuž se na jevišti opět vrací oblíbená trojice z romantické tragikomedie “A co láska?”. Toto trio podpoří Eva Židlíková (tu si můžete pamatovat například z italské crazy komedie “Orgasmus bez předsudků) v roli nevěsty, Blanka Plotěná (tu jsme si půjčili ze souboru z Jiříkovic u Brna) v roli dívky Judy a hostující Jana Štěpánová (skvělá herečka divadelního souboru z Kroměříže, kterou jste mohli vidět např. ve filmu “Román pro muže”) v roli nastávající tchyně.
Dosažené úspěchy a ocenění

 • Vítězné představení národní přehlídky FEMAD Poděbrady 2012
 • Cena diváků na národní přehlídce FEMAD Poděbrady 2012
 • Cena diváků za nejlepší mužský herecký výkon pro Ondřeje Buchtu na národní přehlídce FEMAD Poděbrady 2012
 • Cena diváků za nejlepší ženský herecký výkon pro Kláru Havránkovou na národní přehlídce FEMAD Poděbrady 2012
 • Doporučení a účast na národní přehlídce Divadelní piknik Volyně 2012
 • Cena za inscenaci na krajské přehlídce Dačické kejklování 2012
 • Vítězné představení (98% hodnocení v diváckém hlasování) divadelního předplatné v Kroměříži 2011/2012
 • Vítězné představení (96% hodnocení v diváckém hlasování) divadelního festivalu Žně na stodole 2012, Jiříkovice
 • Vítězné představení (100% hodnocení v diváckém hlasování) divadelního předplatné v Němčicích nad Hanou 2011/2012
 • Cena za herecký výkon pro Ondřeje Buchtu na krajské přehlídce Dačické kejklování 2012
 • Cena za herecký výkon pro Josefa Širhala na krajské přehlídce Dačické kejklování 2012
 • Cena za herecký výkon pro Kláru Havránkovou na krajské přehlídce Dačické kejklování 2012
 • Cena za herecký výkon pro Blanku Plotěnou na krajské přehlídce Dačické kejklování 2012
Napsali o nás ...

DENIK.CZ - Oficiální tisková zpráva z krajské přehlídky Dačické kejklování 2012:
"Vrcholem přehlídky se staly představení dvou souborů a sice DS Amadis Brno s inscenací „Úžasná svatba“ a DS Čelakovský Strakonice s inscenací „Amant“. Oba soubory předvedly vrcholné výkony, za které by se nestyděly ani profesionální divadla zvučných jmen."

Oficiální tisková zpráva z krajské přehlídky Dačické kejklování 2012:
"Sobotu uzavřelo vystoupení DS AMADIS Brno s inscenací Úžasná svatba (R. Hawdon). Kromě skvělé výchozí zápletky a jejího rozvíjení, výborně napsaných situací a postav nese silné téma hledání a nalézání partnerských vztahů. Na rub tohoto tématu (jistou hořkost a vykoupení tohoto poznání) brněnští bohužel v zásadě rezignovali a vzali si za cíl především pobavit diváky. Nutno přiznat, že to se jim před vyprodaným jevištěm zcela podařilo. Jejich výrazové prostředky jsou vkusné, vynalézavé, herci vědí v jaké situaci se jejich postavy ocitají a proč jednají právě tak, jak jednají, situace jsou režijně vyložené a připravené. Jistým problémem je místy zběsilé tempo, které nedovolí divákům vydechnout a pobavit se nad tím, jak komická situace vzniká právě tady a teď. Žánrově se tím inscenace zvláště v závěru blíží crazy komedii, kde mají hlavní slovo pády, rvačky, rozbitý nábytek, padající klika dveří atd. Nutno však říci, že i tato část inscenace je vystavěna vědomě a herci ji v zásadě svým jednáním naplňují. Soubor AMADIS Brno i v Úžasné svatbě opět potvrdil svou vysokou hereckou kvalitu, což dokazovaly výkony Ondřeje Buchty (Bill), Josefa Širhala (Tom), Blanky Plotěné (Judy) či Kláry Havránkové (July) i ostatních."

 


Technické propozice

 • Velikost a typ jeviště: Vnitřní i venkovní scéna, cca 7x4 metry. Nutné zákulisí.
 • Technická náročnost: Postačuje běžné divadelní osvětlení a ozvučení. Na přání si dovezeme vlastní technické zabezpečení.
 • Časová náročnost: Příprava jeviště, odzkoušení zvuku a světel 80 min., délka představení 105 min. + přestávka, úklid jeviště 30-40 minut.
 • Další informace naleznete na stránkách www.amadis.cz


Fotografie z představení: 

FotogaleriePŘÍSTUP DO DATABÁZE

Až do konce roku 2012 je registrace pro všechny nové tváře zcela zdarma. Pokud tedy hledáte způsob, jak propagovat své schopnosti, začněte tady a teď!

Máte profesionální herecké zkušenosti a chtěli byste zabojovat o šanci zahrát si v televizi nebo ve filmu? Hrajete amatérské divadlo, umíte zpívat nebo dokážete něco, co ostatní neumí? 

A nebo byste chtěli zažít slávu mezi svými kamarády, kdy se jako komparzista mihnete na filmovém plátně? 

Pak vyplňte registrační formulář a staňte se zcela zdarma členem našeho celosvětového hereckého klubu.